ZLATÝ FIRSTCUP U8 2018 BRNO - 22. - 24. června

Ale hezky od začátku... Vloni jsme měli možnost - naše tři "naděje" (Denis, Markétka a Kryštof) - hostovat v barvách Blesků z Jablonce na 1. ročníku finálového turnaje pro nejmenší baseballisty kategorie U8 na FirstCupu 2017, který se konal v Brně u místních Hrochů. A byla to paráda! Perfektní organizace, super hřiště, skvělí lidé, úžasné výkony malých nadějí, hlasití fanoušci z řad nejen rodičů, letní slunečné počasí... Atmosféra parádní... A líbilo se to všem - jak dětem, tak trenérům i doprovodu.

Letos se nám naskytla stejná příležitost se na tento turnaj kvalifikovat. A protože naše základna není příliš široká, oslovili jsme Blesky z Jablonce s nabídkou účasti tentokrát Jabloneckých nadějí v barvách Patriotů. Jablonečtí naši nabídku přijali a mohli jsme vyrazit na Stříbrný FirstCup do Chocně pokusit se místo na finálovém turnaji si vybojovat. A podařilo se! Krásnou hrou jsme se nakonec na finálový turnaj probojovali!

Na finálový turnaj jsme vyrazili již v pátek 22. června dopoledne, protože první zápas nás v Brně čekal od 17 hodin proti Kotlářce Praha. Byla to moc hezká hra plná skvělých baseballových momentů na obou stranách nakonec s více doběhy soupeře. Následovalo slavnostní zahájení turnaje s nástupem hráčů a trenérů všech 16-ti nejlepších týmů ČR na hrací plochu ukončené státní hymnou, což bylo pro většinu dětí vůbec poprvé...

Poté jsme se vypravili ubytovat na VŠ koleje. Následovala večeře v místní menze a pak už jen odpočinek. Čekala nás náročná sobota. Realizační tým ve složení Filip Šafařík, Vojta Zemín (nebo taky Jarmil), Michal Kubina st., Radek Hruška a Honza Konrád st. se pak mohl v klidu sejít a domluvit taktiku, jak na soupeře :-)

První ranní zápas jsme odehráli se Skokany z Olomouce a než jsme se rozkoukali, byl konec zápasu s jednoznačným výsledkem pro Skokany. Ihned následoval zápas s týmem Pipas Brno, kde už všichni hráči naplno pálili, běhali po metách, dobíhali pro body a výborně hráli i v obraně. Šťastnější nakonec byl opět soupeř, kterému se podařilo vybojovat více doběhů. Následovala přestávka na oběd a odpoledne nás čekaly nejprve individuální dovednostní soutěže a poté zápas s domácími Hrochy Brno. A byla to parádní podívaná - útok střídal útok, obrana se předháněla s krásnými zákroky na obou stranách a ikdyž výsledek byl opět ve prospěch soupeře, byli jsme nakonec moc spokojeni. Sobotní program na hřišti zakončilo společné grilování s naším posledním soupeřem, domácími Hrochy. Následoval odjezd na ubytování a odpočinek před posledním a zároveň nejnáročnějším dnem. Trenéři se opět sešli nad taktikou proti dalším soupeřům, kteří na nás čekali v neděli v soubojích o konečné umístění :-)

Prvním soupeřem byli hráči Eagles Praha - čekali jsme vyrovnané utkání a to se také potvrdilo. Zápas za stavu 11:11 vygradoval do dodatečné směny, ve které byli o jeden bod šťasnější soupeři. Následovala krátká přestávka a dalším soupeřem nám byli Orlíci z Chocně, kterým jsme měli co vracet :-) Byl to soupeř, který nás na "stříbrňáku" jako jediný porazil. A odveta se PODAŘILA! Orlíky jsme přesvědčivě porazili a připsali si první vítězství na turnaji. Následoval oběd a po krátké přestávce nás čekal zápas o konečné umístění opět se Skokany z Olomouce. Byl to i přes únavu všech opět parádní zápas plný krásných baseballových situací jak na pálce, tak v obraně. Šťastnější byl opět soupeř, kterému se podařilo si připsat o malinko víc doběhů. Přesunuli jsme se k hlavnímu hřišti, kde právě probíhalo finále - Blansko vs. Draci.

Ukončení turnaje bylo opět slavnostní - nástup všech kompletních týmů na hrací plochu, vyhlášení vítězů, kterými nakonec byli všichni a odměna pro hráče v podobě ZLATÉ MEDAILE a sladkostí. A turnaj byl opět ukončen státní hymnou. Hurrrááá domůůů.... A konečné hodnocení? Všechna děcka - konkrétně - Deny Nekvinda, Maky Mokrá, Anežka Kancová, Šíma Mařica, Krýša Konrád, Eliška Kolčabová, Vítek Ausperger, Fíla Mráz a "veverka" Anička Auspergerová z Patriotů a Mája Suchardová, Áďa Šafařík a Míša Kubina z Blesků si zaslouží OBROVSKOU POCHVALU! Byla radost sledovat, jak pálí tvrdé odpaly ze stativu, jak agresivně běhají po metách, jaké krásné obranné zákroky předvádějí v poli ! Prostě paráda ! Velké DÍKY patří také trenérům Radkovi, Šáfovi, Jarmilovi a Michalovi. Děkujeme rovněž našemu početnému "doprovodu". Bylo mi ctí být součástí této báječné party! 

        


Honza Konrád st.

POSLEDNÍ VÝSLEDKY - 2018:

U18 (EXTRALIGA sk. Z) - 15.9.:

Eagles W vs. Patriots 19:4

Kotlářka vs. Patriots 15:0 

U15 (region SV) - 17.6.:

Patriots vs. výběr SV 5:6 a 15:14

U13 (region SV) - 30.9.:

Orli Choceň vs. Patriots 12:14 a 14:18

U11 (Coachball) - 8.9.:

turnaj 7. místo: 2x WIN, 3x LOST

U9 (Rookie ball) - 14.4.:

turnaj: 1x W, 1x T, 2x L


ZÁPASY KATEGORIÍ

ROZPIS ZÁPASŮ A OBSAZENOST HŘIŠTĚ: ZDE k 15. 4. 2019 (PDF)

TERMÍNY TURNAJŮ A AKCÍ - 2018/19:

23.2. Indoor turnaj U11 v Liberci

6.4. SLOWPITCH (začátek sezóny)

?.10. SLOWPITCH (konec sezóny)


NEJBLIŽŠÍ ZÁPASY - 2019:

muži:

příprava na sezónu...

U18:

příprava na sezónu...

U15:

příprava na sezónu...

U13: Region SV

Ne 14.4. dvojzápas Orli (Choceň)

U9 (Rookie ball):

So 13.4. turnaj v Liberci

U11 (Coachball):

příprava na sezónu...


PARTNEŘI

TRÉNINKY ZIMA 2018/19

OBDOBÍ: 2.10. 2018 - 29.3. 2019

ÚTERÝ:

Kategorie: U9 a U11 16:00 - 18:00
Kategorie: U13 18:00 - 20:00

ČTVRTEK:

Kategorie: U9 a U11 16:30 - 17:30
Kategorie: U13 17:30 - 18:30

PÁTEK:

Kategorie: U15 a U18 17:30 - 19:30
Kategorie: muži + Bongo + nadhazovači 19:30 - 20:30

MÍSTO: HOME CREDIT ARENA - hala
míčových sportů (mapa)


Sportovní činnost je podpořena MŠMT, Libereckým krajem a Sportovním fondem SML.


SPONZOŘI:

 

 

Copyright © pixman.cz 2009, Tvorba www stránek pixman.cz